OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Na Niedzielę Palmową – Męki Pańskiej - 05.04.2020r.

1. Bóg zapłać naszym dobrodziejom i sympatykom za wszelkie dobro, życzliwość, modlitwę i ofiary składane na rzecz naszego Klasztoru, Kościoła i Ośrodka Terapii Uzależnień „San Damiano”. O godz. 16.30 nabożeństwo Gorzkich Żali.


2. W związku z epidemią koronawirusa w naszym kościele w niedziele i święta nakazane Msze św. będą celebrowane o godz. 8.00, 9.30, 12.00 i 17.00. Przypominamy o dyspensie od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. oraz o ograniczeniu uczestników liturgii w dalszym ciągu do 5 osób. Zachęcamy, aby na Msze św. przychodzili tylko ci, którzy zamówili intencję mszalną. W Wielkim Tygodniu spowiadamy od 16.30 do 17.30 oraz na dzwonek do furty klasztornej w ciągu dnia. Módlmy się pokornie do Miłosiernego Boga o wygaśniecie epidemii. Zachęcamy do duchowego uczestniczenia na żywo we Mszy św. z naszego kościoła przez internet na kanale You Tube – franciszkanie – Chęciny.


3. Wielki Czwartek – to pamiątka ustanowienia przez Pana Jezusa Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 17.30 Msza św. Wieczerzy Pańskiej.


4. Wielki Piątek – to pamiątka męki i śmierci Jezusa na Krzyżu. O godz. 17.30 Liturgia Męki Pańskiej.


5. Wielka Sobota – to pamiątka pobytu Jezusa w Grobie. W tym dniu zgodnie z wytycznymi Episkopatu w kościołach nie będzie poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. Zachęcamy do błogosławieństwa pokarmów w ramach liturgii domowej, podczas śniadania wielkanocnego, którego może dokonać ojciec, matka bądź inny członek rodziny. Według formularza na stronie: www.franciszkanie.pl. O godz. 17.30 Wigilia Paschalna.


6. Przyszła niedziela to Niedziela Zmartwychwstania Pana Jezusa.

◄ ● ►

W tym trudnym czasie dla każdego z nas,
niech Dobry i Miłosierny Bóg nam wszystkim błogosławi i dodaje mocy
do większej ufności w Jego dobroć.
Szczęść Boże!!!


◄ ● ►


BRACIA FRANCISZKANIE

podaruj

Podaruj nam
1% swojego
podatku
archiwum Historia
Wydarzenia
Galerie
Akcje