ARCHIWUM 2018

► ►     SZOPKA W NASZYM FRANCISZKAŃSKIM KOŚCIELE

03.01.2018; Monika Stępień

OTOCZ MODLITWĄ MISJONARZA


Akcja "Otocz modlitwą misjonarza" to forma duchowej adopcji franciszkańskich misjonarzy z naszej Prowincji. Aby wziąć udział w akcji, wystarczy napisać do nas e-mail (bądź list) z deklaracją podjęcia modlitwy za misjonarza. Modlitwa do codziennego odmawiania znajduje się na odwrocie obrazka, który będziemy wysyłać do zainteresowanych akcją osób. Na rewersie obrazka wypisane będzie imię i nazwisko oraz miejsce pracy misjonarza, za którego osoba zobowiązuje się modlić.

Podstawową formą modlitewnej pamięci, jest wspomniana modlitwa za wstawiennictwem błogosławionych Męczenników z Pariacoto oraz św. Maksymiliana Kolbe - franciszkańskich misjonarzy - jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by modląca się osoba podjęła inne formy duchowego wsparcia danego misjonarza.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o e-mail : na adres misje@franciszkanie.pl.
W temacie wiadomości należy wpisać "Otocz modlitwą misjonarza", a w treści pragnienie modlitwy za franciszkanina posługującego na misjach. Aby otrzymać obrazek z modlitwą i nazwiskiem misjonarza prosimy o podanie adresu pocztowego.

Krakowska Prowincja Franciszkanów prowadzi misje w Ameryce Południowej: w Boliwii, Peru i Paragwaju, w Azji – w Uzbekistanie, w Afryce – w Ugandzie oraz w Europie na Ukrainie. Prócz pracy duszpasterskiej, głoszenia Słowa Bożego i udzielania sakramentów w odległych krajach, misjonarze podejmują projekty socjalne, które wpływają na poprawę jakości życia mieszkańców krajów misyjnych.

Sekretariat Misyjny

podaruj

Podaruj nam
1% swojego
podatku
archiwum Historia
Wydarzenia
Galerie
Akcje